VYČISTI SI ŠATNÍK I HLAVU

Klasika…každý rok je to stejné. S jarem přichází detoxikace a následná defibrilace našich těl, myslí a taky šatníku.  Zbavujeme se tuků, toxinů, starého myšlení i oblečení, aby mohlo zazářit naše nové JÁ. 

Výlohy obchodů se začínají rozsvěcet barvami a my se na chvíli loučíme s oblíbenou šedou.  Stala se stylem dnešní doby. Je elegantní, módní a taky nevýrazná, průměrná, BEZ EMOCÍ. Nosíme ji téměř všichni. „Nosíme“ šedé výrazy, úsměvy.  Jsme unavení, otrávení, zaneprázdnění….. Vytratila se z nás radost.  A tak hlavně my, ženy, absolvujeme jarní nákupní maraton a snažíme se navrátit radost i barvy do našich životů.

Vybaveny obrázky módních trendů ve svých hlavách míříme vstříc další očistné kůře…peněženkové. Některé z nás se nechají zlákat nápisy SALE a pod rouškou výhodnosti nakupují šaty, které poprvé a naposled oblečou ve zkušební kabince.  Jiné naopak touží po exkluzivitě a své bankovky vymění za značkové kousky v domnění, že vsadily na kvalitu. Stačí však pohlédnout na cedulku výrobce a zjistíme, že šijeme u stejného krejčího. Asijského.                                                                                                             Ať je to tak či onak, styl není o značkách ani módních trendech. Má prezentovat NAŠI osobnost. Náš charakter a vnímání světa.

Pokud jsi došel/došla do stejné fáze jako já, nákupní maraton se nekoná. Netoužím po lokální uniformitě, chci mít vlastní styl. Věci z šatníku nevyhazuji, ale tvořím z nich nové, odpovídající mému (poněkud odlišnému) vkusu. Je pestrobarevný celoročně a radost do něj vnáší tvoření a kreativita. Místo nové kabelky jsem pořídila šicí stroj a oblečení upravuji k obrazu svému. Čistím tak nejen šatník, ale i hlavu, neboť práce je meditací.

Inspirovala jsem Tě, ale nevíš, kde začít? Zkus tohle:

  • Prober šatník a vyhoď VŠE, co jsi už minimálně dvě sezony neměl/a na sobě. Nekompromisně. „Ale co kdyby…“ zamkni do šuplíku.
  • Podívej se na věci z jiného úhlu pohledu, odprosti se od všech zaběhnutých pravidel (tento přístup využiješ i v jiných životních tématech).
  • Seber odvahu, zahoď pochybnosti a začni tvořit….cokoliv, jakkoliv…hlavně udělej první krok (i tento přístup využiješ v jiných životních situacích).
  • Chtěla jsi kalhoty přešít na sukni a ve výsledku máš kosmetickou tašku? No a co! Mně se to stává taky. Nenech se odradit!
  • Zasekl/a jsi se a nevíš, jak dál? Nechej si poradit od zkušenějších.
  • Nejsi s výsledkem spokojený/a? Pak přijď na některý z mých tvořivých workshopů ......společně to dáme!