KDO UPEČE CHLEBA, KDYŽ JSME VŠICHNI MANAŽERI

Pamatuješ časy, kdy jsme byli národem „šikovných, českých ručiček“? Naše země byla zcela soběstačná a v mnoha oborech patřila mezi špičku. A co víc, spoustu věcí jsme doma sami vyrobili, opravili…zkrátka kutilové každým coulem.

 

NOVÁ DOBA

Bohužel, doba se v mnohém změnila. Učební obory zejí prázdnotou a z nás se stali manažeři, ředitelé, finančníci, úředníci.

Ti, co rozumějí svému řemeslu pomalu vymírají bez adekvátní náhrady, neboť manuální práce není trendy. Proč taky, když náš trh je nasycen výrobky z jiných zemí, jejichž kvalita sice mnohdy pokulhává, ale cena pracovní síly či surovin tento nedostatek převýší.

Měli bychom se zastavit a zamyslet, nad smysluplností toho, co jsme vytvořili. Vždyť za chvíli naše děti nebudou vědět, jak se peče chleba nebo vypadá kráva, natož aby byly později schopny navrtat skobu do zdi.

 

DÁME PIVO….NA FB

Nevím, jak Ty, ale mě už nebaví ten uhoněný, moderní svět, jehož hodnoty stojí na prapodivných základech. Možná naivně, ale znovu toužím po návratu lidského přístupu k životu, kdy se sousedi v domě znají, kamarádi chodí do hospody místo na FB, rodiny se procházejí v lese nikoli po „nákupáku“ a poctivé řemeslo má stejnou váhu, jako diplom.   

 

MADE IN IKEA

Každý nejsme natolik zručný, abychom si věci sami vyráběli. Proto využíváme služeb trhu, kupujeme produkty dostupné a trendy.

Moje domácnost je, ostatně jako většina jiných, Made in IKEA. Já vám však dnes chci ukázat, jak i z běžných věcí můžete, s trochou šikovnosti a fantazie, vykouzlit originální kousky.