JAK SI UDĚLAT BOTY LEPŠÍ NEŽ OD LOUBOUTINA?

Vždy říkám, že styl není o módních trendech, ale má vystihovat vaši osobnost a osobitost. Dnes bych ráda toto téma ještě více rozvedla, neboť se často setkávám s obavami lidí v oblasti módy. Svírá je strach z pomyslné neschopnosti kombinovat barvy, styly. U některých dokonce atakující úzkost z oděvu, jenž by nesplňoval dané normy.

Móda však není od toho, abychom se jí báli. Naopak. Jde o jednu z mála her, kde si pravidla můžeme a máme určovat sami. Jistě, s kapkou soudnosti k našemu věku a postavě.

 

Společenská hra s názvem Móda

Je o fantazii, představivosti, kterou disponujeme v menší či větší míře naprosto každý. 

Zkusme se tedy oprostit od vlastní myslí nastavených pravidel a začít se dívat na věci a jejich využití s nadhledem. Kdo říká, že třeba pásek, podložka, matička či lano nemůže posloužit jako originální šperk? Jeví se vám tato představa mírně alternativní? Nemusí. Záleží opět pouze na vás, jak si doličný předmět upravíte.

 

Jarní trendy 2017

Zbožňuji boty. Vlastně na nich doslova ujíždím. Dokáží pozvednout i zcela jednoduchý outfit na vyšší úroveň. Proto jejich výběru věnuji zvýšenou pozornost a mám několik pravidel, která musejí splňovat. Pohodlnost, kvalitní materiál, originalita, přijatelná cena. Bohužel, mnohdy svoje touhy a představy nenaplním, neboť nabídka neodpovídá poptávce. To mě však nedonutí z nich slevit.

Když jsem hledala inspiraci na jarní obuv, padly mi do oka trendy v magazínu ELLE. Konkrétně saténové střevíčky, doporučované značkami Givenchy, Balenciaga i  zpěvačkou Rihannou. Vím, že těchto se jen tak nedočkám, rozhodla jsem se tedy vytvořit vlastní.

 

Vlastní volba, vlastní tvorba

Určitě i vy máte doma minimálně jedny oblíbené, pohodlné boty, se kterými se i přes jejich každodenním nošením způsobený, žalostný stav nedokážete rozloučit. Hodit je do smetí? Nikdy! A právě zde dochází ke spojení tří zásadních věcí: volbě vlastního designu, vlastní tvorbě a upcyklaci.

Nechala jsem se inspirovat extravagancí. Satén je výrazný a na tvorbu poněkud méně šikovný materiál. Proto jsem jej spojila s trendem loňského roku – sametem. Mám-li být přesná, ke spojení došlo samovolně, neboť skříň mi nabídla sice krásné, leč nenošené sako.

Splňovalo všechny parametry. Výrazná oranžová barva ideální právě na jarní sezonu, saténová podšívka, sametový svršek.

Vlastní tvorba už byla jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Stačil jeden rukáv, jehla, niť (kdo si chce práci opravdu usnadnit, lze použít místo šití tavná pistole jejíž spoje taky něco vydrží) a  saténky byly na světě.

 

Porušujte i vlastní pravidla

Ozdobit, vylepšit, přeměnit takto můžete téměř jakoukoliv věc. Boty, tričko, kabelku, kalhoty….

Partner třeba ocení váš starý pásek posetý cvoky, který jeho zápěstí dodá mužnost v podobě originálního náramku.

Našli jste v bedně s nářadím kovový řetěz zakoupený v oddělení Spojovací materiál? Zkuste jej využít jako popruh ke kabelce. Jeho mírná patina jí dodá punc punk stylu.

Zkrátka, nebojte se experimentovat a porušovat i pravidla, která jste si sami nastavili v domnění, že jsou správná.