ČAS? TEN ODVÁL ČAS....

Dnešní společnost nemá na nic čas. Všichni jsme „bizy“, nestíháme, nezvládáme, stres nám kouká z očí. No, možná je to tím, že svůj čas věnujeme věcem, které ve skutečnosti nemají žádnou hodnotu. Tisíce zbytečných přejezdů, volání, schůzek, jednání, meetingů, kampaní, projektů. Co z toho? Peníze.

Tohle všechno děláme pro peníze, které následně utrácíme za věci, které a) nepotřebujeme, ale chceme b) potřebujeme, ale nepřináší nám radost c) mají navrátit podlomené zdraví a pohodu

 

Ať jsme si toho vědomi či nikoliv, ať se nám to líbí či nikoliv…jsme krmeni marketingovým lobby ze všech stran. Kvantita a cena vítězí nad kvalitou, chtíč nad selským rozumem, technologie nad lidskostí. Dnešní člověk je čím dál vyprahlejší, protože zapomněl na jednoduchost a krásu „normálního“ života.

 

Naši rodiče, rodiče našich rodičů, rodiče rodičů našich rodičů…ti všichni žili, z dnešního pohledu, životy prosté, leč v jistém směru mnohem smysluplnější. Jejich životní znalosti,

dovednosti, moudrost, to vše se pomalu, ale jistě vytrácí a nenávratně mizí. Není komu předávat. My na to totiž nemáme čas.

 

ba33bb_b7d6bb9d178b41beb909fc65eb4a6d31-mv2_d_1500_1409_s_2